Úspěch české IT firmy KOMIX: expanze do Švýcarska a nový klient Nestlé

25. 2. 2021clock Tisková zpráva - čtení

    Česká republika začíná být KOMIXu pomalu malá, proto se rozhodl expandovat na švýcarský trh. ”Co se digitalizace týče, je Švýcarsko velmi podobné českému trhu. Firmy poptávají řešení od základních projektů na automatizaci až po komplexní řešení celé IT infrastruktury,” říká ředitel nové pobočky KOMIX Swiss Patrik Banas.
    Digitalizace ve Švýcarsku probíhá podle Banase do určité míry velmi živelně. Firmy se snaží přesouvat do online prostředí, co se dá. A tak je potřeba saturovat jejich poptávku. “KOMIX má navíc skvělé reference v podobě ŠKODA AUTO, která místnímu byznysu hodně pomáhá. Švýcaři Škodovku doslova milují. Také je pro ně důležité, že mají partnera, který v jejich zemi fyzicky sídlí,” vysvětluje Banas.
    Jedním z prvních úspěchů pobočky KOMIX Swiss je zisk nového klienta, společnosti Nestlé. “V Nestlé mají vlastní LMS systém, globální katalog tréninků a školení. Bylo třeba tomu dát jednotnou tvář, logiku, zkrátka vytvořit one-stop shop portál. Nyní je v nabídce 465 různých školení, které jsou dostupné v různých částech světa, pro různé úrovně a pozice zaměstnanců. Plánujeme katalog postupně rozšiřovat, aby do konce roku obsahoval více než 2000 položek,” popisuje práci pro Nestlé Patrik Banas s tím, že nyní KOMIX Swiss chystá projekty pro klienta z energetického sektoru.
    Zjistěte více o průběhu vzniku prvního KOMIX SWISS projektu pro Nestlé v naší referenci.

Sdílet:

Autor článku

Zuzana Matějková

Zuzana Matějková