Rozhovor s Kubou, druhým členem KOMIX Academy

28. 12. 2022clock - 4 minuty čtení

Vítáme vás u série rozhovorů s účastníky projektu KOMIX Academy.

Dnes se k nám připojí Jakub Čapek, který je aktivním členem tohoto celoročního programu, v rámci kterého se studenti podílejí na konkrétních projektech u našich zákazníků. S Adamem Leschem, prvním účastníkem KOMIX Academy, jsme dělali rozhovor v září, můžete si ho přečíst zde. Nicméně teď už zpátky ke Kubovi a jeho zkušenostem z programu.

    • Rozhovor s Jakubem:
      • Jak ses dozvěděl o KOMIXu?

         Hledal jsem práci na částečný úvazek, když mi kamarád Adam Lesch řekl, že pracuje v KOMIXu. Vyprávěl mi o své náplni práce, to mě velmi zaujalo. Pak jsem na COFITu navštívil KOMIX stánek a nedlouho po tom mi přišla nabídka práce. Ocenil jsem vaši iniciativu.
         Dostal jsem dvě nabídky, které byly poměrně srovnatelné. Zvítězila však lokalita a skutečnost, že jsem zde již někoho znal.

         Jaká jsi měl očekávání? Dokázali jsme je naplnit?

          Jsem příjemně překvapen, že můj tým pracuje především z HO a já mohu být také na HO. Je to pro mě jako introverta ideální. Na druhou stranu Adam se s týmem setkává často, takže jsem očekával, že to budu mít obdobné. Navíc jsem se domníval, že KOMIX je menší firma, ale až když jsem nastoupil, tak jsem zjistil, kolik lidí tady pracuje a kolik různých projektů máme na starosti.

           Jak bys popsal to, čím sis prošel za tu dobu, co u nás jsi?

             Začal jsem vytvořením testovací aplikace, kterou jsem dokončil během dvou týdnů. Trochu jsem přičichl k vývojářské administraci, což dříve asi nikdo nechtěl dělat, ale byla to cenná zkušenost. Následně jsem hned byl vtažený do konkrétních tasků na projektu.
             V současné době bych řekl, že i komunikace uvnitř týmu je přímočará. Mám dojem, že se již známe a rozumíme si. Víme co můžeme jeden od druhého očekávat.

              Co se ti líbí na projektu, na kterém pracuješ?

               Oceňuji, že se jedná o rozsáhlý projekt, který ve škole moc nevidíme. Delší dobu to vyžadovalo společné úsilí mnoha lidí. Ze školy jsem zvyklý na jednoduchý software, který jsem si sám vytvořil. Díky tomu se v něm vyznám a ve všem se dobře orientuji. Software na kterém pracuji se však vyvíjí již několik let. Kód napsal někdo jiný, takže teď stojím před větší výzvou. Zároveň se používá několik technologií, které se propojují a které taky v rámci školy vůbec nepoužíváme.

                Jaká je pro tebe spolupráce s mentorem a obecně s celým týmem?

                 Svého mentora znám osobně a spolupracuji s ním rád. I díky němu vždycky přesně vím, co mám dělat. Komunikujeme spolu poměrně rychle a efektivně. Zatím tedy v rámci týmu úzce spolupracuji zejména se dvěma osobami. Dobře vycházím také s kolegou Michalem. Všechno zná a ví o nových aktualizacích, verzích, pluginech apod. Vždy včasně reaguje a poradí.

                  Nastavil jste si s mentorem nějaké cíle?

                   Momentálně si pořád hledám téma své bakalářské práce. To byl jeden z mých prvních cílů, než jsem nastoupil, ale ještě jsme se k tomu nedostali. Věřím ale, že se do toho brzy pustíme.

                    Co tě nejvíc překvapilo?

                     Ve výsledku je ta práce přesně to, co jsem očekával. Asi k tomu přispívá i to, že to nemám s čím porovnat.

                      Vylepšil bys něco na KOMIX Academy programu?

                        Zatím jsem se vším spokojen. Akce pořádané KOMIXem se mi líbí. Máme také i akce, které spojují celý program KOMIX Academy. Všichni jsme se díky těmto setkáním poznali a dokonce máme vlastní chat, kde pořádáme vlastní akce nezávislé na KOMIXu. Z toho mám velkou radost.
                        Akademie mi také pomohla s mojí profilací, díky tomuhle programu cítím, že jsem se vydal na správnou cestu. IT je podle mého názoru kreativní obor, kde můžete dělat od všeho trochu.

                        Co bys vzkázal dalším juniorům, kteří přemýšlí, že se do KOMIX ACADEMY připojí?

                         Nemáte se čeho bát. Přijďte.

                          Sdílet:

                          Autor článku

                          Nikola Wimmerová

                          Nikola Wimmerová