Rok 2021 v KOMIXu

4. 1. 2022clock Život v KOMIXu - 4 minuty čtení

Jaký byl v KOMIXu rok 2021, co jsme společně s vámi prožili a jakých úspěchů jsme i díky vám dosáhli?

Patříme do Aricoma Group

Na jaře jsme se stali součástí největšího českého ICT holdingu Aricoma Group. Tento velký krok nám umožní splnit naše sny a vydat se na novou cestu k vybudování ICT lídra evropského významu. Můžeme také oslovit nové klienty v ČR i zahraničí a nabídnout jim mnohem širší portfolio služeb.

Roční vyúčtování zdravotní péče

Pro Vojenskou zdravotní pojišťovnu České republiky provádíme velmi náročný výpočet ročního vyúčtování zdravotní péče, tzv. vypořádání a regulace, pro segmenty ambulantní péče.

E-neschopenka

Covidová pandemie opět ovlivňovala všechny oblasti života, včetně naší práce. Opakovaně jsme řešili změny dávek ošetřovného v souvislosti s uzavřením škol. V loňském roce spuštěný integrační projekt pro zpracování elektronických neschopenek (E-neschopenka) prokázal svůj význam a smysl. Díky tomu byl letos vyhlášen IT projektem roku a zvítězila cenu Český zavináč.

Pojišťovny a covid-19

Na epidemii covid-19 a s ní spojená rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví a příslušné změny legislativy musely pružně reagovat i zdravotní pojišťovny. A tak jsme pro ně kromě běžné podpory a údržby realizovali řadu rozvojových úprav. Zajišťovali jsme také plynulé proplácení covid testů a očkování nebo implementovali obvyklé změny vyúčtování podle klasické úhradové i podle (koronavirové) kompenzační vyhlášky. Důležitým projektem bylo i zavedení agendy Evidence a zpracování OSVČ v paušální dani.

Švýcarské úspěchy

Naše pobočka ve Švýcarsku, odstartovala v roce 2021 spolupráci s významnou společností Reist Telecom, která působí v oblasti zajištění certifikované bezpečnosti. Mezi její hlavní partnery patří Swiss Airline, Edelweiss Air, pojišťovna la Mobilière nebo řetězec duty free Dufry. Máme velkou radost, že si v Reist Telecom vybrali KOMIX jako svého prvního externího strategického dodavatele.

Digitalizace technických parametrů pro ŠKODA AUTO

Usnadnili jsme práci oddělení technického vývoje i dalších spolupracujících úseků největšího výrobce automobilů v Česku. Jejich pracovníci díky nám už nemusí data složitě získávat a tahat je z excelu. Poslouží jim k tomu přehledná aplikace, která umožňuje zadávat údaje i schvalovat parametry vývoje. Kromě toho umí také porovnávat modely aut a výsledky exportovat do pdf a xls formátu. Aplikace tak šetří čas všem zainteresovaným stranám a umožňuje snadno digitalizovat síť importérů a dealerů.

Nová funkce ŠKODA Connect v rámci aplikace MyŠKODA

Rádi se podílíme na projektech s přidanou hodnotou nejen pro našeho klienta, ale i pro jeho zákazníky. Jedním z nich byla v roce 2021 nová služba ŠKODA Connect, která přes vzdálené odemykání umožňuje doručení zásilek a nákupů přímo do kufru vozidla ŠKODA AUTO. Tento inovativní postup eliminuje situace, kdy se zákazník a kurýr minou, což na obou stranách představuje časovou úsporu a zároveň praktičtější řešení.

Data Warehouse pro Vojenské lesy

Pro klienta Vojenské lesy a statky ČR jsme vytvořili metodiku tvorby datových skladů a pomohli s jejich realizací pro velké množství oblastí. Projekt pokračuje i v následujícím roce, kdy budeme zajišťovat technickou podporu.

Máme nový web

Po mnoha měsíční intenzivní práci jsme ve druhé polovině roku spustili nový web. Promítli jsme do něj naši novou vizuální identitu, vylepšili informační architekturu a upravili s ohledem na potřeby uživatelů stránek.

BabyOffice jede dál

I v roce 2021 jsme pokračovali v přípravě pravidelného programu pro děti našich zaměstnanců pod názvem BabyOffice. Kromě cvičení, soutěží a kreativních aktivit si naši nejmenší (ale i ti trochu odrostlejší) užili oslavy Dne dětí a hlavně dvoutýdenní letní camp, který proběhl ve druhé polovině srpna a sklidil nadšené ohlasy od dětí i rodičů.

Neusínáme na vavřínech

Technologická odbornost, rozvoj a vylepšování znalostí a dovedností jsou pro nás klíčové. Jako dlouholetý partner společnosti Microsoft dosahujeme nejvyšší možné úrovně partnerství v certifikovaných oblastech Application Development a Application Integration. Máme velkou radost, že i pro následující rok jsme náročné technologické a vývojové požadavky splnili a potvrdili tak svou odbornost.

Sdílet:

Autor článku

Nikola Wimmerová

Nikola Wimmerová