Rok 2020 v KOMIXu: E-neschopenka, zakázky pro Porsche a Nestlé, změna brand indentity

9. 12. 2020clock Aktuality KOMIXu, Život v KOMIXu - čtení

Blíží se konec roku 2020 a my bychom se rádi na chvíli zastavili a ohlédli za tím, co všechno jsme během tohoto roku prožili a jakých úspěchů jsme společně dosáhli.

    A že toho není málo.

Jsme motorem e-neschopenky

Jsme jedním z hlavních dodavatelů, kteří se na vzniku celého systému e-neschopenky podíleli. Konkrétně jsme vytvořili backendovou část celého projektu. Naše řešení je obrazně řečeno motorem celého projektu, protože zajišťujeme kompletní zpracování přijatých elektronických dokumentů souvisejících s e-neschopenkami.

Zajímá vás tento projekt? Více informací naleznete v tomto článku.

Komplexní Data Warehouse a nové Business Intelligence řešení pro Porsche ČR

Velkou radost máme z úspěšného dokončení další etapy projektu pro Porsche. Jeho cílem bylo vytvoření BI řešení pro sledování a vyhodnocování údajů pro oblasti AfterSales, Finance a Sales. Týmu našich BI analytiků se podařilo posunout oblast digitalizace dat zase o významný kus dál. Tím ale nekončíme, v roce 2021 nás čekají další výzvy. Podrobnosti o řešení pro Porsche naleznete v této referenci.

RefCar ŠKODA Auto: refaktoring interní aplikace

Tisíce vozů ročně odebírají od ŠKODA Auto jednotlivá dealerství v rámci referentského programu. Jde o služební vozy zaměstnanců Škodovky, které po zajetí putují do distribuční sítě. Úlohou KOMIXu byl kompletní refaktoring aplikace. Změnili jsme nejen kód, ale také UX a UI celého systému a v rámci agilního vývoje jsme letos nasadili 3 verze aplikace Refcar do produkce.

Legislativní změny související s Covid-19 vyžadovaly operativní změny na počkání

„Ze dne na den“ jsme implementovali ve zdravotních pojišťovnách a na České správě sociálního zabezpečení operativní změny vyplývající z legislativních změn v souvislosti s epidemií COVID 19 – odpuštění resp. posunutí platby pojistného a změny podmínek pro ošetřovné. Velký dík putuje oběma týmům.

Překročili jsme hranice České republiky

V září jsme se vydali na novou vzrušující cestu a směle vykročili vstříc příležitostem, které jsme objevili v zahraničí. Zamířili jsme do Švýcarska, kde se rozvoje obchodu chopil Patrik Banas a získal prvního spokojeného klienta, společnost Nestlé.

Cílem projektu bylo vytvoření a sjednocení nabídky interních vzdělávacích programů do aplikace, v níž si mohou zájemci filtrovat a vybírat program jednoduše podle svých preferencí.

Sčítání lidu 2021

Ve spolupráci s Českým statistickým úřadem jsme spustili projekty pro sčítání lidu, který proběhne na jaře 2021.

Zavádíme IoT do tuzemského pojišťovnictví

V České republice je zatím míra adopce IoT (Internet of Things) v pojišťovnictví relativně nízká. O to víc nás těší, že významné české pojišťovně budeme poskytovat kompletní IoT řešení pro podporu pojištění domácností: mobilní aplikaci, backendovou aplikaci na platformě Microsoft Azure i koncová IoT zařízení.

Digitalizujeme také sami sebe

Letos jsme se pustili také do řady interních projektů. Spustili jsme zbrusu nový intranet založený na SharePointu, který budeme nadále vylepšovat, aby co nejvíce vyhovoval potřebám našich kolegů. Přešli jsme na komunikační platformu Microsoft Teams. A na jaře jsme vdechli novou podobu i KOMIXím kariérním stránkám.

Díky našemu Expertnímu týmu se nám podařilo soustředit důležité informační zdroje, které se týkají jednotlivých odborností, na jedno společné místo. Vytvořili jsme všem snadno dostupnou wiki – na interním Azure DevOps Serveru. Každý z nás tu může dohledat návody, doporučení, šablony, checklisty, podklady ze školení a další informace.

Stali jsme se průvodci IT galaxií

V uplynulých několika měsících jsme prošli komplexním rebrandingem naší identity. Vydali jsme se na vesmírnou misi, ve které nám jde hlavně o to, abychom si s našimi klienty rozuměli. Chceme, aby měli dobrý pocit z toho, že v tom jedou právě s námi. Chceme trpělivě vysvětlovat a hladce provázet celým procesem.

IT služby jsou často vnímány tak trochu jako neznámá galaxie. My ji chceme v novém přístupu značky odkrýt a vysvětlit různé jevy a vztahy. Proto jsme se stali průvodci.

Baby office pro nejmenší KOMIXáky

Letošní situace nás inspirovala ke zřízení firemního koutku Baby Office@KOMIX. Pro děti našich kolegů jsme v létě zorganizovali po dobu dvou týdnů zajímavý program na každý den. Nechyběla návštěva Pražské ZOO, malé olympijské hry, soutěže, karneval a mnoho dalšího. A protože byli nadšení děti i rodiče, rozhodli jsme se uspořádat kemp i v roce 2021. Už teď se těšíme!

KOMIX společně

Rok 2020 a koronavirová omezení nebyla příliš nakloněna pořádání společných akcí. Přesto jsme měli možnost uspořádat ty nejoblíbenější.

V létě jsme se potkali na tradiční celofiremní akci Vyhodnocení roku. Uspořádali jsme také několik KOMIXdrinků, kde jsme poznali nové kolegy v neformálním prostředí a také se letos grilovalo, v Praze i Mladé Boleslavi.

Děkujeme všem našim klientům za spolupráci a také všem kolegům za skvěle odvedenou práci v roce 2020. Díky vám jsme dosáhli všech úspěchů a radostí, které tento rok přinesl. Společně tvoříme KOMIX.

Přejeme vám šťastné a veselé Vánoce v kruhu nejbližších a všechno nejlepší do nového roku.

Sdílet:

Autor článku

Zuzana Matějková

Zuzana Matějková