Péče o děti, kterou jsme zavedli na pomoc našim kolegům během covidu, v Komixu pokračuje dál

6. 9. 2021clock Život v KOMIXu - 3 minuty čtení

V pátek 27. srpna 2021 jsme se karnevalem rozloučili s 2. ročníkem BabyOffice Campu. Během 14 dnů k nám do BabyOffice zavítalo celkem 16 dětí a my jsme s nimi tvořili, navštěvovali pražská hřiště a spoustu dalších zajímavých míst jako mořský svět, muzeum smyslů, království železnic, ZOO, Petřínskou věž s oblíbeným zrcadlovým bludištěm nebo svět medúz.

 • Jak vznikl BabyOffice @ KOMIX
 • „Ke spuštění BabyOffice @ KOMIX projektu nás inspirovala kolegyně Jana Černá. Ta pracuje na projektu, kterého se účastní několik maminek s malými dětmi. Před více než rokem mě oslovila s akutní potřebou. Protože se zavřely školy i školky, pracující maminky byly donuceny čerpat ošetřovné. Začali jsme tedy přemýšlet, jak tuto situaci vyřešit,“ líčí začátky BabyOffice @ KOMIX Petra Spáčilová, HR Managerka a zároveň ambasadorka tohoto projektu.

   Společně s několika kolegy přišli během krátké doby na způsob, jak maminkám pomoci, ale školy a školky se mezitím opět otevřely „Přišlo nám ale škoda, když už jsme vše vymysleli, zařídili podmínky i vybavení, abychom se této myšlenky vzdali. Rozhodli jsme se proto, že uspořádáme letní Camp,“ doplňuje Petra. A tak se během velmi krátké doby vymyslel aktivní program a spustil se průzkum u rodičů. Zájem byl obrovský a to hlavně díky okolnostem koronavirové pandemie. Několik rodičů řešilo otázku, zda jejich dítě odjede na plánovaný tábor, soustředění nebo jiný letní program. KOMIX zajistil pro rodiče 14 bezstarostných dní v duchu příměstského tábora. Děti byly nadšené a rodiče ještě víc.

 • Projekt BabyOffice @ KOMIX pokračuje dál
 • BabyOffice @ KOMIX v době pandemie nezůstal jen u Campu. „Spustili jsme online aktivitu zaměřenou na tvoření s dětmi. Vyslyšeli jsme volání o pomoc od našich kolegů rodičů a každých 14 dní jsme zasedli za monitory a společně jsme tvořili nebo hráli různé hry. Bylo těžké udržet pozornost několika dětí online různého věku, ale byla to zábava. A zároveň velké prozření, kdy jsem na vlastní kůži pocítila, jak těžké to v této době mají učitelé,“ pokračuje Petra. Aktivitu jsme zastavili společně s uvolněním opatření, kdy se děti mohly opět vesele vrátit do školek, škol a k mimoškolním aktivitám. S dětmi ale chceme být stále v kontaktu, a tak pro ně vymýšlíme různé soutěže, např. ke dni matek. Ale ani tatínci nezůstali pozadu.

   V červnu jsme v bleskovém čase naplánovali Dětský den – stále jsme čekali, zda nám opatření zavedená vládou dovolí tuto akci uspořádat. Klaplo nejen to, že se opatření začala rozvolňovat, ale i počasí. Dětského dne se zúčastnilo 30 dětí. Pro organizační tým to byl sice jeden velký kolotoč, ale rozhodně to stálo za to „Na dětský den vzpomínaly nejen děti, ale i jejich rodiče, a to ještě několik dní po této akci“, dodává s úsměvem Petra.

 • Druhé léto s BabyOffice Campem
 • Na letošním BabyOffice @ KOMIX letním Campu bylo skvělé, že jsme pozorovali, kam se děti za ten rok posunuly. Bylo příjemné potkat se s dětmi z minulého roku, ale i poznat děti nové. „Můj týden v BabyOffice @ KOMIX byl nečekaně náročný, ale práci jsem si užila. I děti vypadaly spokojeně. Program byl různorodý a i přes nepříznivé počasí se nám dařilo plánované návštěvy ZOO, mořského světa, hřiště a dalších míst uskutečnit. Realizovali jsme také tvůrčí dílnu, karneval i nelítostný souboj stolních her. Děti byly neúprosní soupeři!

   Bylo zajímavé pozorovat sourozence, kteří si v kolektivu zakrátko našli nové kamarády, nebo když se nejstarší ujali nejmladších,“ říká Katka, která se stala na týden vychovatelkou. Věříme, že si děti těchto 14 nabitých dní užily tak, jako my, a že se k nám připojí i v dalším roce. Už teď se nám stýská. „Páteční loučení bylo překvapivě těžké,“ dodává Katka.

  Těšíme se zase za rok na letním Campu! Pevně doufáme, že se ale uvidíme už za pár týdnů na tradiční KOMIXí Mikulášské besídce!

  Sdílet:

  Autor článku

  Zuzana Matějková

  Zuzana Matějková