Otevřeli jsme švýcarskou pobočku a získali Nestlé jako klienta

11. 2. 2021clock Aktuality KOMIXu - čtení

S Patrikem Banasem spolupracujeme externě už nějaký rok. Česká republika nám pomalu začíná být malá a tak, i vzhledem k úrovni digitalizace a struktuře poptávky po IT službách, slovo dalo slovo, a Patrik se stal ředitelem pobočky Komix Swiss.

Stará se o business development, o marketing i o sales. Výsledkem je prozatím spolupráce s firmou Nestlé.

Patriku, kde vidíš ve Švýcarsku největší obchodní příležitosti?

Švýcarský trh je velmi podobný českému v tom smyslu, že i zde probíhá digitalizace do určité míry velmi živelně. Firmy se snaží přesouvat do online prostředí, co se dá. A tak je potřeba saturovat poptávku jak po základních úlohách na automatizaci, tak po robustních projektech, které spočívají v návrhu a vytvoření celé funkční IT infrastruktury.

Z České republiky má Komix navíc skvělé reference v podobě Škody Auto, které byznysu tady hodně pomáhají. Švýcaři milují Škodovku.

Co je pro Švýcary důležité?

Aby mohli s někým fyzicky hovořit a věděli, že se jejich kontaktní osoba nachází také ve Švýcarsku. Proto je strašně důležité, že fungujeme lokálně jako KOMIX Swiss. Zaměstnanci české firmy pracují ve stejném časovém pásmu, na důležité schůzky není problém z ČR dojet. Ale hlavně tu je Komix fyzicky. To je pro zdejší firmy extrémně důležité.

Také jim vyhovuje, že Komix není obří firma, má zhruba jen 300 zaměstnanců, přesto realizuje velké a náročné projekty a je spolehlivá a rychlá. S 300 lidmi dokážeme zvládnout i nárazové a rychlé požadavky velmi flexibilně.

Jak se ti podařilo získat Nestlé jako klienta?

No, já sice nejsem původně ajťák, jsem spíš IT geek. Ale znám potřeby byznysu. A byl jsem ve správný čas na správném místě. V Nestlé mají vlastní LMS systém, globální katalog tréninků a školení.

Bylo třeba tomu dát jednotnou tvář, logiku, zkrátka vytvořit one-stop shop portál. Nyní je v nabídce 465 různých školení, které jsou dostupné v různých částech světa, pro různé úrovně a pozice zaměstnanců, A plán je katalog postupně rozšiřovat, aby do konce roku obsahoval více než 2000 položek.

Komix má v tomto směru spoustu zkušeností a dobré reference. Klient je skutečně nadšený z toho, jaké řešení jsme společně vyvinuli.

Budete pokračovat ve spolupráci s Nestlé i na dalších projektech?

Mám to v plánu. Ale vážně, v Nestlé ocenili rychlost dodání, spolehlivost a také pochopení byznys zadání. Počítali jsme původně s dodáním během 6 měsíců, ale zvládli jsme to už za dva. Spolupráci budeme rozšiřovat.

Chystáte se i do dalších sektorů?

Určitě, nyní je na řadě energetika. I zde má Komix reference, které prodávají samy.

Sdílet:

Autor článku

Zuzana Matějková

Zuzana Matějková