Jak se vypořádat s dynamikou vývoje DWH aneb best practices z dílny KOMIXu

1. 10. 2021clock Aktuality KOMIXu - 3 minuty čtení

I letos jsme hrdým partnerem Datafestivalu, který vypukne už 8. října 2021 na půdě VŠE a pro účastníky jsme si tentokrát připravili program v podobě přednášky.

Co pro vás chystáme na letošním Datafestivalu?

Letošní ročník Datafestivalu v podání Komixu vám přiblíží úskalí při realizaci datových skladů na klíč a nabídne komplexní řešení, jak se s těmito prvky porovnat rychle, efektivně, bez zbytečných nákladů a hlavně k okamžitému užitku klienta.

Vytvoření datového skladu je komplexní proces a v jeho průběhu je třeba se vypořádat s množstvím dynamiky vývoje a s ní souvisejících komplikací. Ať už jde o integraci z více systémů s různou sémantikou, významem nebo o systémy, které najednou vznikají či zanikají nebo cokoliv dalšího, vše lze hladce překlenout s využitím naší metodiky tvorby DWH, která v sobě zahrnuje pravidla práce se změnami a generátor DWH.

Proč jsme zvolili tvorbu datového skladu jako téma naší přednášky?

Všichni, kteří jsme měli kdy tu čest realizovat DWH na klíč, zejména robustního charakteru, velmi dobře víme, že již v průběhu vznikají změny, napojují se další dříve neuvažované systémy, je třeba měnit požadavky za běhu a implementovat je, mohou se měnit pravidla. To vše má za následek zdražování, zpomalování a ve výsledku snižování efektivity práce a oddálení původního zámeru, k němuž bylo rozhodnuto pro zbudování DWH. Náš produkt a metodika nabízejí možnost popasovat se se všemi těmito průběžnými problémy tak, aby byl maximalizován užitek, nezvyšovaly se náklady a zákazník měl vždy ta data, která potřebuje, v jedné verzi pravdy a v tom okamžiku, kdy je potřebuje.

Jaké jsou hlavní výhody našeho řešení a neměla by vám naše přednáška uniknout?

Naše řešení v sobě zahrnuje pravidla a metodiku pro zachytávání a následné vypořádání se se všemi typickými problémy, které známe při tvorbě DWH. Přišel nový zdroj, s nímž se nepočítalo? Potřebujeme jiná data? Nová data? Změnily se požadavky na výstup? Mění se potřeby, které na začátku byly jednoznačně definované a v průběhu času se jejich potřeba snižuje a vstupuje do popředí naopak něco nového? Potřebujeme flexibilní a ohebný DWH i do budoucna? Potřebujeme i v turbulentních podmínkách vždy a za každých okolností právě jen jednu verzi pravdy, ale její zajištění není tak snadné? To všechno umíme vyřešit a to rychle a efektivně.

Komu je přednáška určena?

Přednáška je určena všem, kteří se jakkoliv zajímají nebo potřebují zefektivnit práci při vývoji DWH. Můžou se jí účastnit vývojáři, analytici nebo architekti, kteří navrhují principiální systém fungování, stejně tak ale investoři, kteří do DWH budou přinášet své peníze, protože potřebují něco takového realizovat a rádi by, aby to pokrylo skutečně vše a to nejen dnes, ale i zítra.

S kým se na přednášce setkáte?

Téma zpracovali naši kolegové Veronika Chramostová, Head of BI & Michal Balajka, Senior BI Analytik, kteří se s vámi během přednášky podělí o zkušenosti a znalosti v dané problematice.

Zajistěte si místo na naší přednášce a registrujte se ještě dnes!

Sdílet:

Autor článku

Zuzana Matějková

Zuzana Matějková