Aplikace Covidance: evidence povinného testování zaměstnanců a kontrola dodržování nařízení vlády

17. 3. 2021clock Aktuality KOMIXu - 1 minuta čtení

Firmy mají od 12. března postupně povinnost testovat zaměstnance na Covid-19. V případě, že se zaměstnanec neprokáže negativním antigenním nebo PCR testem, nesmí ho firma pustit na pracoviště.

V KOMIXu jsme se rozhodli jít tomu naproti a celou evidenci testů digitalizovat. Výsledné řešení je pohodlné pro zaměstnance i pro firmu jako takovou. Pomocí aplikace v mobilním telefonu evidujeme veškeré vstupy do budovy včetně předložení negativního testu.

Jednoduchá intuitivní apka

Vytvořili jsme aplikaci Covidance, kam se zaměstnanec přihlásí, vloží scan nebo fotografii negativního testu, zadá jeho platnost a potvrdí vstup. A to je vše!

Pro řešení jsme zvolili platformu Power Apps, která je nástrojem pro „Low Code“ vývoj a zrychlili jsme nasazení do produkčního prostředí. První verze byla hotová za 2 dny a díky zkušebnímu používání jsme v prvním týdnu odhalili další prostor pro procesní vylepšení.

Za 10 dní otestováno a hotovo

Po cca 10 dnech jsme aplikaci zavedli do produkčního pilotního provozu. Všichni zaměstnanci mají aplikaci v mobilu a jsou schopni pomocí fotoaparátu vložit dokumenty potřebné pro evidenci dle nařízení.

    Díky aplikaci budeme mít na pár kliků k dispozici seznam vstupů a k nim předložených negativních testů.

Zajímá vás naše řešení, ozvěte se nám.

Sdílet:

Autor článku

Nikola Wimmerová

Nikola Wimmerová